Wypadanie włosów to proces fizjologiczny, który dotyczy każdego, ale nie powinno być to zauważalne. Jeśli jednak widzimy, że nasza fryzura staje sie rzadsza albo że pojawia sie tak zwane łysienie plackowe to jest to juz problem zdrowotny. Przyczyny tej przypadłości mogą być bardzo rożne od prozaicznych po poważne. Często zwykłe domowe metody pielęgnacji nie wystarczają i dlatego trzeba odkryć, jaka jest tego przyczyna.


Wypadanie włosów przyczyny


Wśród przyczyn wypadania włosów można wymienić:

  • zmiany hormonalne (np. menopauza)
  • nieprawidłowa pielęgnacja włosów (zbyt agresywne środki kosmetyczne lub wysoka temperatura)
  • przewlekły stres
  • choroby tarczycy
  • depresja
  • nieprawidłowa dieta
  • braki substancji odżywczych
  • zatrucie organizmu toksynami
  • choroby infekcyjne

 

Głowa kobiety odwrócona do kamery tyłem, widać jej włosy. Druga osoba stoi koło niej i trzyma rękę na jej włosach. Widać tylko kawałek syletki tej drugiej osoby, nie widać twarzy.

 


Stres a wypadania włosów

Nadmierne napięcie układu nerwowego pociąga za sobą zaburzenie pracy hormonów oraz zaburzenia trawienia i wchłaniania substancji odżywczych. Podczas przewlekłego stresu rozregulowane zostają nadnercza, które znacząco wzmagają produkcję androgenów i zaburzają funkcjonowanie cebulek włosowych. Codzienny stres ma negatywny wpływ na stan włosów, a konsekwencje tego mogą być długofalowe. Inaczej wygląda to podczas nagłego silnego stresu, związanego na przykład ze śmiercią bliskiej osoby. Wówczas utratę włosów obserwuje sie w przeciągu 4 miesięcy po stresującym wydarzeniu. Jeśli chodzi o zaburzenia trawienia wywołane stresem to warto wiedzieć, że włosy potrzebują między innymi witamin z gruby B oraz żelaza, a te nie wchłaniają się jeśli żołądek jest "zestresowany".



Toksyny a wypadanie włosów

Włosy wypadają, jeśli w organizmie pojawią się toksyny. Pojęcie "toksyny" jest bardzo szerokie. Należą tu zarówno metale ciężkie wdychane na przykład podczas palenia papierosów jak i kosmetyki, perfumy, środki czystości gospodarstwa domowego i opryski roślin. Dym tytoniowy jest jedną z najgorszych trucizn, wpływających na wypadanie włosów. Działa on nie tylko od wewnątrz, ale niszczy włosy także od zewnątrz.



Odżywianie a wypadanie włosów

Wypadanie włosów może być spowodowane przez nieprawidłowe odżywianie. Braki niezbędnych składników odżywczych, takich jak biotyna (rodzaj witaminy B), żelaza, cynku i selenu, mogą wpływać na nadmierną utratę włosów. Aby temu zapobiec, należy dostarczyć tych składników organizmowi oraz upewnić się, że są dobrze wchłaniane lub że nic nie zaburza tego wchłaniania. Przeszkodą przyswajania selenu są na przykład słodycze! Mało kto wie, że kiedy dostarczymy selenu a najemy sie słodkości to praktycznie nie przyswoimy selenu. Z kolei jeśli chodzi o wchłanianie żelaza to - tak jak zostało to wcześniej juz wspomniane - ważna jest sprawność żołądka i siła jego kwasów. Jeśli żołądek nie będzie w pełni sprawny i nie będzie dobrze dotrawiał pokarmu to nawet przyjmowanie suplementów bogatych w żelazo niewiele pomoże. Warto wiedzieć, że przy słabych kwasach żołądkowych możemy nie odczuwać żadnych problemów ze strony żołądka. Stąd często ludzie, kiedy słyszą, że nie przyswajają żelaza na skutek złej pracy żołądka, nie chcą w to wierzyć, bo tłumaczą sobie, że przecież żołądek ich nie boli! Wiedzieć trzeba, że żołądek może nie boleć, ale nie będzie rozdrabniał dobrze pokarmu a to pociągnie za sobą konsekwencje w postaci wypadania włosów!

 

Znaleźć przyczynę wypadania włosów

Aby skutecznie powstrzymać wypadanie włosów i przywrócić im naturalny wygląd polecamy wykonanie badań ukierunkowanych na znalezienie przyczyny tej przypadłości, takich jak test Obciążeń Biorezonansem MORA, badanie mikroskopowe kropli krwi oraz irydodiagnostykę. Wykażą one stan funkcjonalny narządów wewnętrznych oraz obciążenie organizmu czynnikami takimi jak metale ciężkie, toksyny środowiskowe, dym papierosowy, opryski roślin, chemia domowa, baterie, wirusy, pasożyty, grzyby i alergeny. Pokażą także stopień napięcia układu nerwowego. Na podstawie wyników można ustalić indywidualny plan terapii.

 

Nasz gabinet

Prowadzimy gabinet od 2010 roku. Zajmujemy się chorobami przewlekłymi. Zgłaszają się do nas osoby, co stosowały wcześniej różne formy leczenia i mogą się wyleczyć. Stąd nasze działania muszą precyzyjne i opierają się na dokładnej analizie, jaką wykonujemy w naszym gabinecie. Korzystamy także z badań laboratoryjnych. Do leczenia chorób podchodzimy kompleksowo. W przypadku wypadania włosów wiemy, że jeśli standardowe przyjmowanie cynku i selenu nie pomaga to sprawa ma głębsze przyczyny i należy się na nich skupić. U jednych będzie to odtrucie organizmu z toksyn, u innych regulacja układu hormonalnego i walka ze stresem a u jeszcze innych odrobaczanie i regeneracja układu pokarmowego.

W terapii korzystamy z metod naturalnych łącząc je ze sobą na zasadzie synergii. Stosowane przez nas terapie wykazują się wysoką skutecznością.

Gabinet BioMora, ul. Bohaterów Westerplatte 9/310, Zielona Góra, tel. 531 084 87