Oczy odbiciem zdrowia. Możliwości diagnostyki zmian chorobowych

W starożytnych Chinach ludzie dbali o profilaktykę zdrowia i starali się nie dopuścić do rozwinięcia choroby. Lekarzom płaciło się do momentu, kiedy władca zachorował! Płacono im zatem, kiedy był zdrowy. Aby uchronić się przed chorobami korzystano z różnych sygnałów, jakie dawało ciało. Nasz organizm przejawia bowiem wiele znaków zwiastujących chorobę, zanim się ona pojawi. Współcześnie mamy również możliwość takiej analizy dzięki irydodiagnostyce, czyli badaniu z tęczówki oka, gdzie widać zarówno zwiastuny choroby ale także predyspozycje genetyczne (czyli skłonności) do określonych chorób.

 

Predyspozycje genetyczne widoczne na oku

Tęczówka oka jest miejscem, na którym projektuje sie stan naszego organizmu. Wiele znaków, jakie się tam znajdują, wynika z uwarunkowań genetycznych i wskazuje, że możemy zachorować na to, na co chorował nasz przodek. Porównując tęczówki kilku pokoleń zauważa się takie same zmiany w polu narządu, na który wszyscy chorują, np. na woreczek. Zamiany na oku widać znacznie wcześniej niż pojawi się choroba, co daje dużą możliwość do tego, aby wzmocnić słaby narząd i jak najdłużej utrzymać go w zdrowiu a nawet całkowicie uchronić go przed chorobą! Już u dziecko widać, jakie ma "słabe punkty" i na co w przyszłości zachoruje! Można wówczas tak dobierać mu odżywanie i sezonowo stosować odpowiednie zioła, by nigdy nie dopuścić do choroby.

 

Zwiastuny choroby

Na tęczówce oka można zobaczyć także znaki nabyte przez nas samych w trakcie życie, które świadczą o przeciążeniu danych narządów i ich układów. Często słyszymy, że dana osoba mówi "nic mi nie jest, żona kazała mi tu przyjść". Na tęczówce widać jednak wyraźne zmiany przy wątrobie i miażdżycy, co zostaje potem potwierdzone w usg. Nie odczuwa sie żadnych dolegliwości, a jednak problem nieopstrzenie narasta, by w którymś momencie doprowadzić do gwałtownego załamania zdrowia. Duże kamienie żółciowe można już wtedy usunąć tylko operacyjnie! A jeśli zastosuje się wcześniej odpowiednie środki profilaktycznie, w momencie, kiedy kamienie są jeszcze malutki to można sie ich skutecznie pozbyć.

Niestety, w naszych czasach o zdrowiu zaczynamy myśleć dopiero wtedy, jak coś się zacznie już dziać poważnego! Spróbujmy zmienić to myślenie dla naszego własnego dobra. Warto przebadać swój organizm w bezinwazyjny sposób za pomocą badania z tęczówki oka.

Jakie zmiany można jeszcze wykryć?

Predyspozycje do miażdżycy, nadciśnienie, cukrzycy, alergii, chorób jelit, polipów, zmiany w układzie oddechowym, moczowym, hormonalnym, skłonności do chorób tarczycy (nadczynność tarczycy, niedoczynność tarczycy)

 

Przykład 1

Zdjęcie tęczówki młodej kobiety, która zgłosiła się do nas z uwagi na problemy z otyłością. Źródeł problemu upatrywała w zaburzeniach hormonalnych. W badaniu bardzo wyraźnie widać zaburzenia ze strony wątroby i jelit. Zostało to potwierdzone w usg, które pokazało stłuszczenie wątroby typu 3!!! Już po miesięcznej kuracji odtruwającej wątrobę pacjenta zrzuciła pierwsze kilogramy i zauważyła poprawę wyglądu sylwetki.

 

Zdjęcie tęczówki oka wykonane podczas badania. Widać z bliska tęczówkę. Jest zaznaczone kółeczko w celu pokazania opisanych w tekście zmian

 

 

Przykład 2

Plamka w polu trzustki wskazuje na predyspozycje do cukrzycy. Pacjent zgłosił się do nas z uwagi na problemy z kolanami. Przy okazji dowiedział się, że musi zadbać o trzustkę. Przyznał, że spożywa bardzo dużo słodyczy i nie stroni od alkoholu, a niestety trzustka jest i na jedno i na drugie bardzo wrażliwa. Jest duże prawdopodobieństwo, że przy takim trybie życia i odżywania zacząłby w niedługim czasie chorować na trzustkę. Z wywiadu dowiedzieliśmy się, że dziadek pacjenta ciężko przechodził cukrzycę i zmarł na powikłania.

 

Zdjęcie kolejnej tęczówki oka wykonane podczas badania. Jest zaznaczone kółeczko w celu pokazania opisanych w tekście zmian